SP Siedlce w Tatrach

Dnia 9 czerwca 2019 roku, uczniowie klas V, VI, VII, i VIII wyruszyli na szkolną wycieczkę do malowniczo położonej wsi podhalańskiej – Murzasichle. To właśnie tam, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego, uczniowie wraz z wychowawcami spędzili pięć kolejnych dni.

Pierwszego dnia program wycieczki przewidywał zwiedzanie Wieliczki. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć Wieliczki na własne oczy, z pewnością było to nie lada przeżycie. Podziemna trasa turystyczna wielickiej kopalni powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Około miliona turystów rocznie zwiedza ok. 3 km trasy składającej się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów (poziomy I – III). Na trasie jest do pokonania ok. 800 schodów. Część trasy przystosowana jest dla wózków inwalidzkich. Zwiedzanie trwa ok. 2–3 godziny.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, uczniowie wraz z wychowawcami i tatrzańskim przewodnikiem górskim udali się na pieszą wycieczkę nad Morskie-Oko, które jest jeziorem polodowcowym o charakterze karowo-morenowym i jednocześnie jednym z najbardziej pożądanych turystycznie miejsc w Tatrach. Morskie Oko ma powierzchnię 34,93 ha, długość 862 m, szerokość 568 m, a w najgłębszym miejscu osiąga 50,8 m. Pokonanych dokładnie 17 km i 400 metrów miało swój koniec na basenach termalnych „Gorący Potok” w szaflarach.

Trzeci dzień rozpoczął się wyjazdem na Bachledówkę i zwiedzaniem Kościoła Pod Wezwaniem Matki Boskiej Jasnogórskiej na Bachledówce. Następne było piesze przejście na Gubałówkę, przejazd wyciągiem „butorowy wierch” , zwiedzanie innych okolicznych zabytków zakończone zejściem do Zakopanego.

Czwartego dnia wycieczkowicze udali się w Pieniny, żeby odwiedzić Krościenko, zobaczyć Wąwóz Homole we wsi Jaworki, a następnie Szczawnicę Zdrój wraz z pijalnią wód uzdrowiskowych.

Piąty ostatni dzień, to również był dzień pełen wrażeń, ponieważ uczniowie zwiedzali Kraków. Najpierw udali się na Wzgórze Wawel, zwiedzili Katedrę z Grobami Królewskimi, zobaczyli Dzwon Zygmunta i jak głosili legenda, mogli dotknąć jego serca lewą ręką, żeby ofiarować sobie szczęście. Następnie uczniowie zwiedzali stare miasto w Krakowie, wraz z domem papieża, pomnikiem Piotra Skargi, kościołem Mariackim i Sukiennicami. Nie mogło również zabraknąć wizyty u ziejącego ogniem smoka wawelskiego.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Dzięki napiętemu programowi wycieczki, mogli zobaczyć bardzo wiele miejsc, takich, które powinien chociaż raz w życiu zobaczyć każdy z nas.

 

 

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 SP Siedlce w Tatrach