Gminny Turniej Ekologiczny – „Ziemię mamy tylko jedną”

Dnia 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach odbył się Gminny Turniej Ekologiczny – „Ziemię mamy tylko jedną”. Była to 26 edycja tego konkursu. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych Gminy Lubin. Zmagania drużyn przebiegały tradycyjnie w trzech obszarach: plastycznym, sportowym i wiedzy ekologicznej. Plastycy malowali plakaty - „Stop Smogowi”. Sportowcy mierzyli się w konkurencjach sprawnościowych:  Pudełkowy curling,  Ekologiczna siatka, Slalom zakrętką od mleka,  Strzały do bramki  kulą z gazety.  Współzawodnictwo w wiedzy ekologicznej  dotyczyło wyjaśniania  pojęć ekologicznych, rozwiązywania testu, krzyżówki, odgadnięcia rebusów, segregowania śmieci.

Tegoroczny konkurs miał na celu zainteresowanie uczniów światem przyrody, jego różnorodnością,  bogactwem i pięknem, propagowanie postaw i zachowań ekologicznych, wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji oraz integrowanie uczniów ze szkół wiejskiej Gminy Lubin

Zmaganiom drużyn bacznie się przyglądało  jury w składzie: pani Ewa Jarkowiec oraz pani Agnieszka Kmiecik – Bierzyńska z Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy  w Lubinie.

Konkurs przygotowały panie: Barbara Szkudlarek, Renata Stankiewicz, Agnieszka Czerwińska – Rożałow.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością wiedzy ekologicznej, a za pracę włożoną w przygotowanie do turnieju zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy w Lubinie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom. W tym roku I miejsce zajęła   drużyna ze  Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach.  Na miejscu II uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Raszówce. Miejsce III zajęła Szko9ła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych, a wyróżnienie Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Niemstowie.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju.

 

 

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 Gminny Turniej Ekologiczny – „Ziemię mamy tylko jedną”