Tydzień Bibliotek w naszej szkole

Tydzień Bibliotek, to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Akcja odbywa się zawsze w maju. W tym roku jej hasłem przewodnim była „ # biblioteka”.

Celem tej akcji jest podkreślenie roli czytania, zwiększenie zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zorganizowała cykl warsztatów dla uczniów gminnych szkół podstawowych.

W naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Pana Szymona Teluka- malarza, ilustratora, autora komiksów, rysownika i karykaturzystę. Warsztaty obejmowały temat karykatury. Na początek nasz gość objaśnił nam czym jest karykatura, że karykatury nie tworzy się w celu ośmieszenia jej bohatera, lecz aby podkreślić jego charakterystyczne cechy. Następnie artysta narysował wspaniałą karykaturę naszej szkolnej koleżanki, która wzbudziła zachwyt wśród zgromadzonych .

Uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki, niezbędne do tworzenia karykatury. Oczywiście nie zabrakło przykładów, które w zamyśle autora miały udowodnić, że rysowanie karykatury wcale nie jest takie trudne.

W drugiej części warsztatów uczniowie samodzielnie wykonali karykatury wybranych przez siebie osób, a na koniec powstała galeria prac, którą można podziwiać w sali szkolnej świetlicy.

 

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 Tydzień Bibliotek w naszej szkole