Wiara, nadzieja, miłość - montaż poetycko -muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lubinie

Człowiecza dola płatkami róży rzadko bywa usłana,
kark zgina ciężar , tragedii brzemię wytrwać pomaga- wiara.

Krystyna Jabłońska

W przededniu Triduum Paschalnego w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach miało miejsce niezwykłe wydarzenie, którym był koncert pt. „Wiara, nadzieja, miłość” wprowadzający nas w klimat Świąt Wielkanocnych. Powstał on we współpracy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Siedlcach z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Lubinie, jej nauczycielami, solistami, chórzystami oraz orkiestrą.

Zebrani na sali gimnastycznej: goście, wśród nich wiceprzewodniczący Rady Gminy w Lubinie Pan Andrzej Olek, dyrekcja i nauczyciele obu szkół, rodzice oraz uczniowie mogli przenieść się na chwilę w magiczny świat muzyki i poezji, przeżyć chwile radości i wzruszenia i w zadumie nad własnym życiem przygotować się do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Cytaty z biblii, wiersze wspaniałych autorów, pieśni religijne i utwory instrumentalne w wykonaniu solistów, recytatorów, chóru oraz orkiestry, wzbudziły refleksję nad tajemnicą Triduum Paschalnego.

W przygotowaniu do koncertu, które trwało ponad dwa miesiące wytężonej pracy uczniów i nauczycieli obu szkół wzięło udział ponad 100 osób, a byli to: soliści, chórzyści, recytatorzy oraz członkowie orkiestry PSM I st. w Lubinie.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia i dyrygentem zespołu był Pan Andrzej Słowikowski, któremu cała nasza szkolna społeczność składa gorące podziękowania za trud i pracę jaką włożył w przygotowanie tego wspaniałego koncertu. Ponadto podziękowania kierujemy w stronę pani Krystyny Szarowskiej oraz pani Violetty Kwiatkowskiej – dyrektorkom obu szkół za umożliwienie realizacji tego montażu poetycko – muzycznego.

Koncert przygotowali: Anna Rogalska, Beata Oczyńska – Stettler oraz Andrzej Słowikowski.

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 Wiara, nadzieja, miłość - montaż poetycko -muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Siedlcach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lubinie