Spotkanie z owadami świata

W dniu 28.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach przyrodniczych żywej lekcji biologii, zorganizowanych przez Agencję „KLAPS – ART” z Krakowa.

Tematem przewodnim warsztatów było „Spotkanie z owadami świata”. Uczniowie mieli możliwość poznać wiele ciekawych gatunków owadów żyjący w różnych zakątkach świata, których żywe okazy były prezentowane w trakcie warsztatów. Dzieci mogły więc na żywo obserwować m.in. modliszki, straszyki i liśćce oraz inne nieznane wcześniej owady. Prowadząca warsztaty pani Magda, w ciekawy sposób opowiadała o ich życiu, budowie i zwyczajach. Duże zainteresowanie wzbudziły informacje o sposobach kamuflażu stosowanych przez owady, na przykład w sytuacji zagrożenia. Uczniowie mogli więc m. in zobaczyć jak liśćce stają się niewidzialne wśród liści drzew. Największe emocje u uczniów, wzbudził jednak olbrzymi karaczan madagaskarski, którego wszyscy mogli nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć, a nawet pogłaskać, na co jednak niektórzy się nie odważyli...

Uczniowie wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tej żywej lekcji biologii,
a ciekawostki związane z owadami pozwoliły
rozwinąć zainteresowania przyrodnicze naszych uczniów. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały, a sami uczniowie stwierdzili, że chętnie spotkaliby się w tej samej formie z innymi zwierzętami.

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 Spotkanie z owadami świata