**Błąd**
  • **Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]**: **Dla folderu galerii obrazów foto/2009-2010/smolensk oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.**

Tragedia w Smoleńsku

**Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]**: **Dla folderu galerii obrazów foto/2009-2010/smolensk oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.**

Tragedia w Smoleńsku

10 kwietnia 2010 roku rano zdarzyła się katastrofa. Samolot TU - 154 z para prezydencką oraz wieloma posłami na pokładzie, rozbił się w Smoleńsku z powodu złych warunków atmosferycznych. Nikt z pzsażerów ie przeżył.
Od razu po katastrofie rozpoczęła się akcja ratunkowa.Niestety nie przyniosła efektów.
Dziś składamy hołd wszystkim ofiarom. Modlimy się, składamy kwiay lub znicze na Grobie Nieznanego Żołnierze lub przed Pałacem Prezydenckim. Żałoba trwać będzie cał tydzień. W tym czasie będziemy wspomoinać to tragiczne wydarzenie oraz ofiary, które w niej zginęły.
Najbardziej poruszyło mnie, gdy ciężarówki przewoziły trummny oraz moment, gdy żołnierze wynosili i wnosili trumnę z ciałem Prezydenta do samolotu.

Módlmy się za wszystkie ofiary tragicznej katastrofy w Smoleńsku.
Piotr Krzysztanowicz

***
Gdy usłyszałam tę wiadomość, byłam bardzo poruszona. Poczłam ból i żal.
Maria Łuc
***
O tym całym nieszczęściu dowiedziałem się rano. Byłwm bardzo zaskoczony, bo było to bardzo dziwne i straszne.
Arek Troszczak
***
Kiedy dowiedziałam się o tym, nie wierzyłam w to. Lecz gdy dotarło to do mnie załamałam się i poczułam ogrmny smutek i rozpacz.
Palina Szułczyńska
***
Szkoda,  że Prezydent zginął, bo bardzo dobrze zarządzał państwem. Żal mi wszystkich, których bliscy zginęłi w tej katastrofie.
Damian Mikołajczak
***
Cały dzień czułam się jakoś smutno i było mi żal osób, któr straciły członków rodziny.(...) zobaczyłam córkę prezydenta, która podchodziła do trumny swojego ojca. to mnie poruszyło najbardziej. Zrobiło mi się jeszcze bardziej smutno niż wcześniej. Smutno mi było także z powodu wszystkich innych.
Wszyscy, ci ludzie którzy zgineli w katastrofie samolotu mieli rodziny.
Andzelika Brzostowska
***
Ta wiadomość zaszokowała całą Polskę. Ja sama byłam w szoku. Nie mogłam uwierzyć, że para prezydencka nie żyje
Jagoda Przysalska
***
Byłam smutna, że tak wiele osób zginęło. Niech wszystkie osoby, które zgineły zostaną w pokoju niech Bóg nad nimi czuwa.
Iza Kregulecka
***
W tej tragedii poruszyło mnie sumienie. Żal mi jest rodzin po tych, którzy zginęli
Kamila Partyńśka
***
Poruszyło mnie to, że wszyscy ci zmarli mieli dzieci, iże gdzie one mogą trafić.
Panie Boże modlę się za tych zmarłych i za ich dzieci, które jeszcze żyją. Niech będą miały taki sam dom jak poprzednii, żeby były takie mądre jak ich rodzice.
Proszę Ciebie Jezu, Marjo, Boże i wszyscy święci niech te opuszczone dzieci dążą do Ciebie i niech będą dziećmi Bożymi. Kochaj ich i pomagaj im
Paulina Falkowska
***
Zginęło 96 osób o godz. 10:30 czasu moskiewskiego. To najwięcej mną wstrząsnęło.
Maciej Tyrcz
***
Był chłodny i zimny poranek. Przyszedł do mnie kuzyn i poinformował mnie o śmierci Pana Lecha Kaczyńskiego. Nie mogłam w to uwierzyć.
Martyna Hajder
***
Dusze zmarłych niech spoczywają w pokoju
Paweł Szkudlarek
***

Poczułem żal i przykrość. Potem poszedłem na Mszę pomodlić się za ofiary tej katastrofy i za ich rodziny.
Maciek Sitków
***
Serce Polaków przeszył ból i żal
Grzegorz Pałamrczuk
***
Byli to ważni ludzie. (...) Ja wczoraj się za nich modliłam, poszłam na Mszę do kościoła.
Iza KUryło
***
Martwiłem się, co będzie z naszym rządem, jak Lech Kaczyński zginął w Samolocie TU - 154
Marek Michałowski
***
Zawsze Polska będzie pamiętała o tej tragedii.
Aneta Rzepska - Wypowiedzi uczniów klasy VI

Pamięć o ofiarach katastrofy spod Smoleńska uczciliśmy, jak wszyscy uczniowie polskich szkół, minutą ciszy. Wiedzieliśmy, że tak trzeba, że to nasz obowiązek. W głównym skrzydle szkoły upamiętniliśmy na tablicy ten smutny historyczny moment. Oddaliśmy hołd ofiarom zbrodni katyńskiej sprzed 70 lat i Tym, którzy chcieli tego dokonać, ale nie było im to dane - Prezydentowi RP, Pani Prezydentowej i Wszystkim, którzy Im towarzyszyli. Pełnienie warty honorowej było wyróżnieniem dla młodszych i starszych uczniów. Tym razem nie byliśmy tylko obserwatorami historii naszego państwa, staliśmy się jej uczestnikami. Smutne, że w takiej chwili.


{gallery}foto/2009-2010/smolensk{/gallery}

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2009-2010 Tragedia w Smoleńsku