„Bądźmy świadkami miłości”

„Bądźmy świadkami miłości”
„Rok Kapłański”

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza miały miejsce w dniach 8-10 marca 2010 roku w godzinach 7:45 – 9:25. Tematem przewodnim była inspiracja wypływająca z ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Kapłańskiego: postać  Jana Marii Vianneya oraz realizacja kapłaństwa powszechnego i urzędowego. Zaplanowano każdego dnia trzy formy realizacji: blok formacyjny i liturgiczny w kościele, blok filmowy i konkursy w szkolnej świetlicy, bok zajęć wychowawczych prowadzonych przez nauczycieli.

W poniedziałek, 08.03.2010 zostały pod opieką nauczycieli przyprowadzone do kościoła na g.7:45.  W kościele odmówiły pacierz poranny, uczestniczyły we mszy święte z nauką: Życie i dzieło Jana Marii Vianneya. Po Mszy świętej przeszły do szkolnej świetlicy, by uczestniczyć w bloku filmowym i oglądnąć animowany film: „Daniel w jaskini lwów”. Po projekcji filmu został ogłoszony konkurs na najlepszy komiks do oglądanych treści.

Drugiego dnia rekolekcji wielkopostnych we wtorek, 09.03.2010 dzieci
klas V - VI przystąpiły do sakramentu pokuty. Uczestniczyły w celebracji Eucharystii i wysłuchały nauki: „Źródła godności kapłańskiej kapłaństwa powszechnego wiernych”. W Świetlicy szkolnej obyło się rozstrzygnięcie konkursu na komiks do filmu: Daniel w jaskini lwów z rozdaniem upominków a następnie oglądnęły film: „Dawid i Goliat” Został ogłoszony
konkurs na najładniejszą pocztówkę wielkanocną.

W środę, 10.03.2010 po modlitwach porannych uczniowie klas III i IV skorzystali z sakramentu Miłosierdzia Bożego, wysłuchali nauki rekolekcyjnej; „Sposoby realizacji kapłaństwa powszechnego”. Następnie przyjęli Komunię św. po dziękczynieniu i błogosławieństwie podziękowali Ojcu Andrzejowi Kobylskiemu ze Zgromadzenia Ojców Klaretynów za przeprowadzenie rekolekcji słowami „Bóg zapłać” i piosenką „Plurimos annos”. W świetlicy szkolnej nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą pocztówkę wielkanocną. W dalszej części uczniowie oglądnęły cd. filmu „Dawid i Goliat”.

Rekolekcje ukazały potrzebę dalszej formacji uwrażliwiania dzieci, że świątynia jest wyjątkowym miejscem spotkania z Bogiem i należy się w niej wzorowo zachowywać.


Ks. Ryszard Dąbrowski

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2009-2010 „Bądźmy świadkami miłości”