2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki

Szkolny konkurs literacko-plastyczny.

Moi drodzy, dziś obchodzimy wspaniałe święto - Międzynarodowy Dzień Książek, święto to jest obchodzone w dniu urodzin wspaniałego duńskiego pisarza, którego bajki dobrze znacie Hansa Christiana Andersena. Kto z Was nie czytał „Dziewczynki z zapałkami”,”Calineczki” czy „Brzydkiego kaczątka”? Może właśnie dzieła tego wielkiego pisarza będą dla Was źródłem pomysłów na dzisiejszy konkurs?

Z tej okazji pomyślałam, że możecie sami stworzyć książeczkę. Będziecie potrzebowali do tego kartki, klej, zszywacz, nożyczki, wstążkę, kredki lub mazaki, ale też możecie zrobić taką książeczkę z różnego rodzaju materiałów np. filcu wszystko zależy od Waszego pomysłu.

Spróbujcie sami zrobić taką książeczkę z krótką, wymyśloną przez Was historią lub też z dobrze znaną bajką, jeżeli nie wiecie jak zrobić taką książeczkę podaje link, gdzie są opracowane różne, ciekawe pomysły na zrobienie takiej książeczki.

https://ekodziecko.com/category/gry-zabawy-i-zabawki/robione-ksiazeczki

Na Wasze prace czekamy z niecierpliwością do końca kwietnia.

Bardzo proszę kiedy już zrobicie taką książeczkę, zróbcie jej zdjęcie i prześlijcie na adres **Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.**   . Najciekawsze prace opublikujemy na stronie szkoły, a po powrocie do szkoły na laureatów będą czekały drobne upominki.

 

I Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny Hagiobajki

Hagiobajki… czyli o świętości inaczej – to I Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny, do udziału w którym zapraszają Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

– Zachęcamy do udziału w konkursie. Weźcie w nim udział,  przedstawiając widzianą ze swojej perspektywy historię fascynującego was świętego. Wyraźcie to za pomocą tekstu lub rysunku – zachęca ksiądz Paweł Kajl, proboszcz Parafii p.w. św. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych.

Patronem Honorowym konkursu jest Biskup Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Do wygrania atrakcyjne nagrody: laptop, tablet i smartfon. Termin nadsyłania prac upływa 2 kwietnia.

Do pobrania: Regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego HAGIOBAJKI czyli…

Należy unikać placów zabaw i plenerowych siłowni

Mimo, że od kilku dni mamy słoneczną wiosenną pogodę, to ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, nie wolno korzystać z plenerowych placów zabaw, siłowni i boisk, nawet jeśli nie ma na nich informacji, że obiekty te są nieczynne.

Dzieci nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, dotykają zabawek, przedmiotów, siebie nawzajem. Kichają i kaszlą spontanicznie. Wracając do domów  w przypływie uczuć, całują mamę, ciocię czy dziadka, często przed umyciem rąk. Dlatego, mimo że te obiekty są w ogólnodostępnych miejscach, apelujemy do rodziców, opiekunów aby zostali w domu i nie wychodzili na place zabaw, plenerowe siłownie i boiska!

Żródło:

http://www.ug.lubin.pl/nalezy-unikac-placow-zabaw-i-plenerowych-silowni/

BOISKO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. HENRYKA SIENKIEWICZA W SIEDLCACH RÓWNIEŻ JEST ZAMKNIĘTE!!!

PROSZĘ Z NIEGO NIE KORZYSTAĆ DO ODWOŁANIA!!!

Obiady za miesiąc kwiecień

W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o niedokonywanie wpłat za obiady za miesiąc kwiecień.

Komunikat o dacie płatności pojawi się wkrótce na stronie.

Zestawy powtórkowe przed egzaminem ósmoklasisty

Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej codziennie będą się pojawiały rano zestawy powtórkowe przed egzaminem ósmoklasisty, a po południu będą odpowiedzi do tych zestawów. Zachęcamy uczniów klas VIII do systematycznego rozwiązywania tych testów.

Link do strony:

https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności