Narodowe Czytanie 2019 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach

Szkoła Podstawowa w Siedlcach aktywnie włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie organizowanej pod patronatem Prezydenta RP od 2012 roku.

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. Akcja odbyła się w dniu 6 września o godz. 11.45 w sali świetlicy szkolnej i zgromadziła całą społeczność uczniowską. Do wspólnego czytania wybraliśmy nowelę naszego wybitnego pisarza, patrona szkoły Henryka Sienkiewicza pt. „Sachem”. Utwór naszego wybitnego noblisty z dużym zaangażowaniem czytali: dyrektor szkoły Pani Mariola Karwan oraz uczniowie klasy ósmej - Amelia, Aleksandra, Zosia, Miłosz i Oskar.

Mimo trudnej w odbiorze dla tak młodego czytelnika lektury nasi uczniowie prezentowali wzorową postawę, uważnie wsłuchując się w treść noweli.

Witamy nowy rok szkolny

2 września br. odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przed uroczystością w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła uczniowie wraz z rodzicami, a także nauczyciele, Dyrekcja oraz przedstawiciele władz gminy modlili się o Boże błogosławieństwo na kolejny rok nauki. Mszy odprawionej w tej intencji przewodniczył ksiądz proboszcz Tadeusz Żurek. Następnie, zgodnie z tradycją szkoły oraz aby szczególnie upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych zapaliliśmy symboliczne znicze. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Uczniów, powracających po dwumiesięcznej przerwie do szkolnych ław, powitała nowa Dyrektor placówki - Mariola Karwan. Następnie odbyła się oficjalna prezentacja wszystkie klas, a także  nowych pracowników szkoły. Pani Dyrektor życzyła uczniom, aby zdobywanie wiedzy było przyjemnością i służyło rozwojowi własnych zainteresowań. Wyraziła również nadzieję, że dla nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły rok ten będzie obfitował w sukcesy oraz dawał szczególną satysfakcję. 

Obiady za miesiąc wrzesień i październik

Wydawanie obiadów rozpoczynamy od 9 września 2019 roku.

Płatność za miesiąc wrzesień wynosi 56zł - płatne do 10 września.

Płatność za miesiąc październik wynosi 77zł - płatne do 30 września.

Numer konta na które należy dokonywać płatności:

42866900012031031199650002

Przypominamy, że opłat za obiady należy dokonywać do każdego ostatniego dnia miesiąca.

Zebranie z rodzicami

Serdecznie zapraszamy na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 9 września (poniedziałek) o godzinie 16:30.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które rozpocznie się Mszą Św. o godzinie 7:40. Odwóz dzieci dojeżdżających planowany jest na godzinę 11:00.

Rok szkolny 2018/2019 przeszedł do historii…

Był  pełen ważnych wydarzeń i zmian .Czuliśmy to , kiedy 19 czerwca spotkaliśmy się , aby odebrać  świadectwa i nagrody. Po raz pierwszy od wielu lat absolwentami byli ósmoklasiści i to oni w tym dniu byli najważniejsi. Dyrektor szkoły -Krystyna Szarowska- przywitała przybyłych gości-Tadeusza Kielana- Wójta Gminy Lubin, Norberta Grabowskiego -Przewodniczącego Rady Gminy  oraz uczniów i licznie przybyłych rodziców. W sali gimnastycznej  rozbrzmiały dźwięki poloneza. Ósmoklasiści przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom i złożyli ślubowanie. Z rąk dyrektora szkoły odebrali świadectwa i liczne nagrody za aktywny i twórczy wkład w życie placówki. Najmłodsi uczniowie wręczyli swoim starszym kolegom drobne upominki. Podziękowania za wysokie wyniki w nauce i sukcesy złożył uczniom także wójt Tadeusz Kielan.

Spotkanie społeczności szkolnej w ostatnim dniu nauki było też szczególne , ponieważ   pani Krystyna Szarowska ,pełniąca obowiązki dyrektora szkoły od roku 1991 , podjęła decyzję o przejściu na emeryturę.  Placówka stała się  w tym czasie kuźnią talentów i centrum kultury, które zintegrowało lokalną społeczność i stworzyło nową tradycję. Uroczystości środowiskowe  łączyły  uczniów i rodziców, młode i starsze pokolenie, mieszkańców okolicznych wsi i miasta. Zawsze przygotowane na najwyższym poziomie , z troską o wierność tradycji i ideałom patrona szkoły. Wójt Tadeusz Kielan złożył pani Krystynie Szarowskiej podziękowania za wzorowe zarządzanie placówką i wyraził nadzieję , że  będzie służyła swojemu następcy radą i doświadczeniem. Podziękowania  za włożony trud  i pracę złożyła pani dyrektor Rada Rodziców , pan Norbert Grabowski oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

W dalszej części spotkania ósmoklasiści wystąpili z programem artystycznym, w którym wspominali zabawne momenty  uczniowskiego życia. Rozstaliśmy się w pogodnych , wakacyjnych nastrojach . Do zobaczenia we  wrześniu…

SP Siedlce w Tatrach

Dnia 9 czerwca 2019 roku, uczniowie klas V, VI, VII, i VIII wyruszyli na szkolną wycieczkę do malowniczo położonej wsi podhalańskiej – Murzasichle. To właśnie tam, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego, uczniowie wraz z wychowawcami spędzili pięć kolejnych dni.

Pierwszego dnia program wycieczki przewidywał zwiedzanie Wieliczki. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć Wieliczki na własne oczy, z pewnością było to nie lada przeżycie. Podziemna trasa turystyczna wielickiej kopalni powstała na przełomie XVIII i XIX wieku. Około miliona turystów rocznie zwiedza ok. 3 km trasy składającej się z 20 komór, położonych na głębokościach od 64 do 135 metrów (poziomy I – III). Na trasie jest do pokonania ok. 800 schodów. Część trasy przystosowana jest dla wózków inwalidzkich. Zwiedzanie trwa ok. 2–3 godziny.

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, uczniowie wraz z wychowawcami i tatrzańskim przewodnikiem górskim udali się na pieszą wycieczkę nad Morskie-Oko, które jest jeziorem polodowcowym o charakterze karowo-morenowym i jednocześnie jednym z najbardziej pożądanych turystycznie miejsc w Tatrach. Morskie Oko ma powierzchnię 34,93 ha, długość 862 m, szerokość 568 m, a w najgłębszym miejscu osiąga 50,8 m. Pokonanych dokładnie 17 km i 400 metrów miało swój koniec na basenach termalnych „Gorący Potok” w szaflarach.

Trzeci dzień rozpoczął się wyjazdem na Bachledówkę i zwiedzaniem Kościoła Pod Wezwaniem Matki Boskiej Jasnogórskiej na Bachledówce. Następne było piesze przejście na Gubałówkę, przejazd wyciągiem „butorowy wierch” , zwiedzanie innych okolicznych zabytków zakończone zejściem do Zakopanego.

Czwartego dnia wycieczkowicze udali się w Pieniny, żeby odwiedzić Krościenko, zobaczyć Wąwóz Homole we wsi Jaworki, a następnie Szczawnicę Zdrój wraz z pijalnią wód uzdrowiskowych.

Piąty ostatni dzień, to również był dzień pełen wrażeń, ponieważ uczniowie zwiedzali Kraków. Najpierw udali się na Wzgórze Wawel, zwiedzili Katedrę z Grobami Królewskimi, zobaczyli Dzwon Zygmunta i jak głosili legenda, mogli dotknąć jego serca lewą ręką, żeby ofiarować sobie szczęście. Następnie uczniowie zwiedzali stare miasto w Krakowie, wraz z domem papieża, pomnikiem Piotra Skargi, kościołem Mariackim i Sukiennicami. Nie mogło również zabraknąć wizyty u ziejącego ogniem smoka wawelskiego.

Uczniowie wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi. Dzięki napiętemu programowi wycieczki, mogli zobaczyć bardzo wiele miejsc, takich, które powinien chociaż raz w życiu zobaczyć każdy z nas.

 

 

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności