Biblioteka szkolna w nowej odsłonie. Zobacz, jak wygląda po metamorfozie.

                                                       „Biblioteka jest wielka przez swą gościnność, a nie przez swe rozmiary”

                                                                                                                           Rebindranath Tagore

 Zapraszamy do biblioteki! Każdego dnia jest piękniej. Nasza szkolna biblioteka zyskała wyremontowane wnętrza, dosłownie od sufitu do podłogi. Jasne ściany i podłogi w przyjaznej kolorystyce, nowa przestrzeń dla czytelników, modny minimalizm- biblioteka zmieniła się nie do poznania.

Do dyspozycji czytelników jest teraz więcej przestrzeni. Przy wejściu do biblioteki pojawiła się kolorowa meblościanka z wygodnym siedziskiem dedykowana najmłodszym, jest w niej miejsce do czytania, ale także do zabawy.  Na półkach oprócz książek znajdziemy gry i zabawki.

 Dla nieco starszych jest stanowisko z dwoma komputerami, z dostępem do internetu. W pierwszej części czytelni stanął owalny stół z wygodnymi, kolorowymi krzesłami, jest też kącik relaksacyjny z wygodnymi  poduchami. W drugiej części biblioteki znajduję się sala z księgozbiorem oraz kącik patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza.

Biblioteka gromadzi lektury szkolne, beletrystykę dla dzieci i młodzieży, literaturę popularno-naukową, księgozbiór metodyczno-dydaktyczny i pedagogiczny, podręczniki oraz literaturę dla dorosłych. W roku 2020 Biblioteka Szkolna uzyskała wsparcie finansowe w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 i dofinansowanie kwotą 4000 zł oraz 1000 zł wkład własny. Dzięki temu możemy się pochwalić teraz odnowionym księgozbiorem, w którym nie brakuje lektur dla klas 1-8 oraz nowości wydawniczych.

**Jesteś tutaj: **Home Biblioteka szkolna w nowej odsłonie. Zobacz, jak wygląda po metamorfozie.