Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki

                     „Książki to najlepsi Twoi przyjaciele.
Nie   wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

                                                                                    

  W dniu 18 marca, w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika szkolnej biblioteki uczniów klasy I. Jest  to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie naszych najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz wypożyczania książek.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bajek, baśni oraz wierszyków. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić podczas czytania. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego ucznia na czytelnika naszej szkolnej biblioteki.

Nasi mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu, a także interesujące książki i zakładki ufundowane przez Radę Rodziców.
Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa.

**Jesteś tutaj: **Home Pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki