DZIEŃ KRAJOBRAZU

20 października już po raz piąty obchodzony był Dzień Krajobrazu. Data ta jest nieprzypadkowa - to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W tym roku wszystkie wydarzenia towarzyszące obchodom skoncentrowały się wokół zagadnienia drzewa w krajobrazie. 

Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do tej akcji, wspieranej przez  Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. W ramach Dnia Krajobrazu, uczniowie klasy IV poznawali przyrodnicze i kulturowe funkcje drzew w krajobrazie oraz wykonywali plakaty propagujące ochronę środowiska naturalnego oraz zwiększające świadomość ekologiczną.

Na korytarzu szkolnym została wykonana wystawa prac uczniów, mająca na celu zwiększanie świadomości ekologicznej wśród całej społeczności szkolnej. Jak pisał Leopold Staff „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”. Chcielibyśmy popularyzować wiedzę w zakresie znaczenia drzew dla kształtowania lokalnych krajobrazów, a zarazem ukazać jak drzewa przyczyniają się do wzbogacania krajobrazowego i kulturowego Polski.

 

**Jesteś tutaj: **Home DZIEŃ KRAJOBRAZU