Jeden zero dla nieba

Walka dobra ze złem toczy się od początku świata. Ten odwieczny i aktualny motyw stał się inspiracją do przygotowania przez nauczycieli i uczniów naszej Szkoły tegorocznego przedstawienia Bożonarodzeniowego.

Dobro, które przywodzi na myśl czystość, delikatność i subtelność walczy z podstępnym i złośliwym złem. Walka ta bywa nierówna, czasem niesprawiedliwa, czasem kończy się wygraną zła. W szkolnym widowisku pt. „Jeden zero dla nieba” – dobro zwyciężyło, ale nie była to łatwa walka!

17 stycznia zobaczyliśmy na scenie uczniów z ośmiu klas.

W rolach głównych wystąpili Korneliusz Snopkowski (Archanioł) i Amelia Ryniec (Lucyfer). Po stronie Nieba było nastrojowo i subtelnie. W części piekielnej dominowały emocje.

Spektakl rozpoczął się od sceny w niebie. Zasmucony Archanioł marzył, aby rozpalić w ludziach miłość i rozbudzić wiarę. Jego pomocnicy – wspaniali aniołowie próbowali zaradzić jego smutkom.

Z drugiej strony sceny Lucyfer szukał sposobów, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana.

Hasło: Nie damy piekła zreformować – nie sprawdziło się. Mimo wszelkich starań i próby kradzieży kołyski z Dzieciątkiem, diabły przegrały. W symbolicznej scenie przeciągania liny – diabły padły na kolana. I znów zapanowała miłość.

Ta dynamiczna wymiana dobrych i złych czynów przeplatana była kolędami, pastorałkami oraz kilkoma układami tanecznymi uczniów klas 1-3. Te wszystkie elementy występu stworzyły chwytające za serce przedstawienie. Jasełka były niezwykłym przeżyciem dla uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim dla rodziców. Wypełniona po brzegi publiczność długo biła brawa.

Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor Mariola Karwan oraz zastępca wójta Gminy Lubin pan Bartosz Chojnacki, którzy podziękowali uczniom za fantastyczny występ, a nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie Jasełek.

**Jesteś tutaj: **Home Jeden zero dla nieba