Jubileusz 65-lecia szkoły

Obchody Jubileuszu 65-lecia naszej szkoły rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą w kościele parafialnym w Siedlcach. Następnie wraz z zaproszonymi gośćmi, m.in. przedstawicielami Kuratorium Oświaty, władz powiatowych i gminnych, delegacjami z zaprzyjaźnionych szkół i instytucji, udaliśmy się na otwarcie długo wyczekiwanego, nowoczesnego szkolnego kompleksu sportowego, na który składają się: bieżnia, skocznia do skoku w dal i oczywiście boisko wielofunkcyjne. Zanim Pani Dyrektor Mariola Karwan i wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan przecięli symboliczną wstęgę, otwierając boiska, zakopali w ich pobliżu pamiątkową jubileuszową Kapsułę Czasu. Do Kapsuły uczniowie naszej szkoły włożyli zdjęcia, rysunki oraz listy do kolegów z przyszłości. Plan jest taki, aby otworzyć ją za 35 lat, czyli podczas obchodów 100-lecia szkoły. Oczywiście boisko zaraz „wypróbowaliśmy”. Pierwsze strzały do bramki oddał Wójt Tadeusz Kielan, Przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Miłosz Abramczuk. Dziewczęta z klasy V zaprezentowały się natomiast w krótkim układzie fitness.

                Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w szkolnej sali gimnastycznej.  Jak na prawdziwe urodziny przystało, otrzymaliśmy mnóstwo życzeń i prezentów m.in. aparaturę nagłośnieniową, książki, sprzęt sportowy. Szczególnie cennym okazało się odznaczenie Sztandaru Szkoły Odznaką Przyjaciela Dzieci, którą przyznało nam Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Dekoracji dokonał Prezes Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego Kazimierz Pleśniak. My również rozdaliśmy wyróżnienia. Statuetkę „Przyjaciel Szkoły” otrzymali w tym roku:  Tadeusz Kielan, Norbert Grabowski, ksiądz Tadeusz Żurek, Joanna Pietruszka, Kazimierz Pleśniak, Lilia Chudy, Stanisław Ryniec, Roman Koronowski oraz Łukasz Kurek.  Rozdaliśmy również nagrody laureatom ogłoszonego przez nas gminnego konkursu plastycznego „Znani i lubiani bohaterowie utworów Henryka Sienkiewicza”.

                Obchody Jubileuszu nie mogły obejść się bez wspaniałej oprawy artystycznej, przygotowanej przez naszych uczniów. Najmłodsi z nich, przedstawiciele klasy II i III, wspaniale zatańczyli tradycyjnego krakowiaka. Pięknie zaprezentowali się wokaliści: Oskar Kobus, Janek Fyszko, Amelia Ryniec, Dominika Kasyk oraz nasza absolwentka Aleksandra Szeliga. Na flecie zagrała Kinga Szumlańska. Wisienką na torcie okazał się spektakl przygotowany przez uczniów klasy VIII. Humorystyczno-refleksyjna rozmowa z samym mistrzem Henrykiem Sienkiewiczem oraz spotkanie z bohaterami jego utworów świetnie podkreśliło, że tego dnia obchodziliśmy również 20-lecie nadania imienia szkole.

               

**Jesteś tutaj: **Home Jubileusz 65-lecia szkoły